Telefonas: +37037302639

  • S1
  • S4
  • s2
  • s3
KTU Open Cup
gegužės 18, 2018

Po „KTU Open Cup“  svečiai iš svetur pažėrė dar negirdėtų komplimentų

Gegužės 11–13 dienomis Kaune praūžė masiškiausios aerobinės gimnastikos varžybos Lietuvoje –  Tarptautinis moksleivių ir studentų čempionatas „KTU Open Cup 2018“. Jau antrus metus Kaune rinkosi ne tik Lietuvos sportininkai, bet ir svečiai iš užsienio – šiais metais dalyvių skaičius išaugo beveik perpus, o varžybos truko net tris dienas.

 

„Šį kartą KTU Open Cup vyko erdvesnėse patalpose bei sulaukė daugiau dalyvių iš užsienio. Merginų vieneto rungtyje varžėsi 34 sportininkės, iš kurių net 25 buvo užsienietės. Konkurencija tikrai nemaža, tačiau, manau, kad tai kiekvienam sportininkui yra iššūkis ir galimybė pasitikrinti savo jėgas.  Taip pat man labai patiko, kad vertinimo komisiją sudarė ne tik Lietuvos atstovai. Lietuviams talkino teisėjai iš Baltarusijos ir Rusijos. Man asmeniškai labai įdomu pamatyti, kaip mane vertina užsienio teisėjai“, – pirmaisiais įspūdžiais apie „KTU Open Cup“ dalijosi pirmąją vietą jaunių amžiaus grupėje, moterų vieneto rungtyje iškovojusi Andrėja Matuzevičiūtė.

Išsiskiria masiškumu ir kokybe

Tarptautinis moksleivių ir studentų aerobinės gimnastikos čempionatas „KTU Open Cup“ išsiskiria masiškumu – Lietuvos aerobinės gimnastikos kalendoriuje tai buvo pačios masiškiausios varžybos metuose. Iš viso čempionatas sulaukė apie aštuonių šimtų dalyvių iš kurių apie trys šimtai atvyko iš svetur.

„Sulaukėme sportininkų iš Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos. Labai svarbus faktorius, jog pats Kauno miestas užsieniečiams yra strategiškai patrauklus. Atvykimas į šį miestą yra tikrai geras – yra galimybė atkeliauti tiek traukiniu, tiek lėktuvu. Taip pat Kaune nėra brangios paslaugos – pavyzdžiui viešbučių kainos ir kokybės santykis sportininkams iš užsienio yra tikrai palankus. Ir žinoma, reikia nepamiršti pačių varžybų – „KTU Open Cup“ yra tikrai aukšto lygio čempionatas“, – pasakojo varžybų vyriausioji teisėja Irina Klizienė.

Sportininkė A. Matuzevičiūtė neslėpė, jog lygindama lietuvius su užsieniečiais pastebi skirtumų – kai kurios šalys turi tikrai daugiau patirties aerobinėje gimnastikoje, dažniau dalyvauja įvairiuose čempionatuose ar treniruojasi sporto stovyklose. „Natūralu, jog tokių šalių atstovai dažniausiai yra kiek profesionalesni. Tačiau man tikrai yra labai smagu, kad sulaukiame tokios konkurencijos. Tačiau ne tik mums šios varžybos buvo tikra šventė ir dar vienas išbandymas. Man sportininkai iš svetur pasakė labai įdomų pareiškimą, jog jie jaučiasi tarsi 23-iame amžiuje. Jiems „KTU Open Cup“ paliko tikrai teigiamą įspūdį, visi sportininkai mėgavosi puikia atmosfera ir aukšto lygio varžybomis“.

Daugiausiai Lietuvos aerobinės gimnastikos sportininkų atvyko iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Jonavos, Alytaus ir Šakių. Studentai atstovavo penkias Lietuvos aukštąsias mokyklas – Vilniaus universitetą, Lietuvos edukologijos universitetą, Aleksandro Stulginskio universitetą, Lietuvos sporto universitetą ir Kauno Technologijos universitetą. Vaikų ir jaunučių amžiaus grupėse konkurencija buvo didžiausia.

Rinktinė ruošiasi kelionei į Portugaliją

Jau šį sekmadienį Lietuvos rinktinė išvyksta į Portugalijoje vyksiantį pasaulio aerobinės gimnastikos čempionatą. Gegužės 25–27 dienomis pasaulio čempionate varžysis pajėgiausi planetos jauniai ir jaunimas, birželio 1 – 3 dienomis – suaugusieji.

Lietuvos aerobikos federacijos prezidentės Romos Aleksandravičienės nuomone, viena perspektyviausių rinktinės narių yra A. Matuzevičiūtė. Sportininkė pasaulio čempionate dalyvaus jaunių amžiaus grupėje. Ir nors A. Matuzevičiūtė yra viena jauniausių rinktinės narių, tačiau dalyvaus jau trečiose tokio aukšto lygio tarptautinėse varžybose.

„Jau esu dalyvavusi Europos ir pasaulio čempionatuose. Žinoma, jog šį kartą jaučiuosi tikrai ramiau – žinau, kaip viskas vyksta, kokia eiga bei atmosfera tokio lygio čempionatuose. „KTU Open Cup“ varžybose aš sau įrodžiau, jog tikrai galiu.  Žinau, kad kiekvienas sportininkas turi labai daug psichologiškai dirbti su savimi, tad ir šios varžybos buvo tarsi pasibandymas ir įrodymas sau prieš pasaulio čempionatą, jog kiekvieną tikslą įmanoma pasiekti. Šios varžybos man buvo tikrai naudingos – kelias dienas intensyviai ne tik varžiausi, bet ir dirbau su savimi.

Manau, kad kiekvieną kartą galima viską atlikti dar tobuliau, tad „KTU Open Cup“ nėra išimtis. Nors užėmiau pirmąją vietą, manau, kad yra, kur tobulėti. Iki pasaulio čempionato norėčiau patobulinti kai kurių elementų techniką bei choreografiją. Pasaulio čempionate turėsiu pademonstruoti tai, ką geriausiai moku, būti pasitempusi ir, žinoma, pasitelkti charizmą“, – mintimis dalijosi Lietuvos rinktinės narė A. Matuzevičiūtė.

 

Naujienos

Lektoriai

Pagrindiniai rėmėjai

 hummel logo Oriflame logo

Kontaktai

Lietuvos Aerobikos federacija

Įmonės kodas: 195727431

Adresas: Sporto g. 6, LT-44221 Kaunas
Bankas : AB SEB bankas

a/s LT39 7044 0600 0293 9369

Banko kodas 70440


Tel.: +370-37 30 26 39;
Fax.: +370-37 20 45 15;
el.paštas: sportineaerobika@gmail.com

LOGO laf